Czwartoklasista finalistą V Memoriału Urszuli Marciniak!

Od 2017 roku w dniu urodzin Urszuli Marciniak odbywają się zawody matematyczne „Memoriał”. Zmagania mają formę otwartych zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, a ich celem jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród uczestników. Z uwagi na obecną sytuację panującą w naszym w kraju w tym roku eliminacje i finał przybrały formę online.

Zawody składały się z dwóch etapów – eliminacji, które odbyły się w szkole oraz finału, etapu, w którym wzięli udział najlepsi matematycy. Zawodnicy startowali w jednej z kilku kategorii, a osoby z najlepszymi wynikami w eliminacjach w swoich kategoriach zostały zaproszone do udziału w finale „Memoriału”.

Pierwszy etap szkolny odbył się 10 marca br. i wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły w kategorii Juniorzy (w całej Polsce chętnych było 480 uczestników), w kategorii Młodzicy zgłosiło się 5 uczniów naszej szkoły (310 w Polsce). Wśród uczestników pierwszy etap zakończył z sukcesem uczeń klasy IV a – Alan Mizgier. Czartoklasista przeszedł do kolejnego etapu – finału, który odbył się 27 marca br. Te potyczki nasz uczeń zakończył również z wielkim sukcesem, bowiem znalazł się wśród najlepszych w Polsce. Ostatecznie Alan zajął 10. miejsce na 37 wyróżnionych osób w finale.

Brawo! Serdecznie gratulujemy sukcesu.

I.S.