Mistrz skakanki wśród klas 1-3

Dnia 8 marca br. odbył się szkolny konkurs „Mistrz skakanki”. Jego celem była popularyzacja skoków na skakance wśród dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji między uczestnikami.

W konkursie wzięły udział 52 osoby z klas I-III. Każdy uczestnik miał za zadanie w czasie minuty wykonać jak najwięcej skoków na skakance dowolnym stylem. Najpierw wszyscy uczestnicy pod opieką p. Piotra Barańskiego – nauczyciela wychowania fizycznego przygotowali się do ostatecznego starcia. Dzieci rozgrzewały niezbędne mięśnie, by w pełni gotowi przystąpić do kolejnego etapu.

Nad organizacją tej niezwykle emocjonującej konkurencji czuwała komisja w składzie: pani Elżbieta Chilińska oraz pan Piotr Barański. Spośród wszystkich uczestników tylko 10 osób zakwalifikowało się do półfinału.

W dniu 19 marca na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się dalszy etap – półfinał szkolnego konkursu, którego celem było wyłonienie „Mistrzów Skakanki” naszej szkoły. Spośród 10 osób 5 najszybciej skaczących uczestników zakwalifikowało się do etapu powiatowego.

Na zakończenie tego wydarzenia wszyscy uczestnicy zostali nagrodzenia gromkimi brawami, a dla najlepszych wręczono dyplomy uczestnictwa oraz dyplomy wyróżniające w poszczególnej grupie.

W kategorii wiekowej najlepsi okazali się:

Martyna Sołtysiak, kl. 1b
Carmen Szuba, kl. 2b
Julia Janicka, kl. 3a

Spośród chłopców, najlepszy był Maksymilian Świderski, kl. 2b.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

Julia Janicka, kl. 3a
Lena Jakubcewicz, kl. 2b
Carmen Szuba, kl. 2b
Barbara Zdanowicz, kl.2a
Zofia Gryżuk, kl. 2a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas zmagań powiatowych.

I.S.