Mamy 3. miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim kl. 7-8

Rozwijanie zainteresowań artystycznych jest w ostatnim czasie praktycznie niemożliwe ze względu na obostrzenia sanitarne, dlatego wiele konkursów organizowanych przez PCE zmieniło swoją formę na zdalną. Tak było również w przypadku  XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. 7-8 pod hasłem „Świat ma wiele barw”.

W grupie uczniów klas 7-8 ze względu na wprowadzoną w tym roku szkolnym  trzyetapowość konkursu (etap: szkolny, półfinał powiatowy i finał powiatowy) uczeń delegowany przez szkołę przygotowywał 2 wiersze – jeden na etap półfinałowy, drugi – na  finał. Uczeń naszej szkoły, Szymon Zajączkowski, jako zwycięzca eliminacji szkolnych reprezentował nas w dalszych eliminacjach. Przeszedł do półfinału, znalazł się w gronie najlepszych 5 uczestników – finalistów ostatniego etapu. Ostatecznie zajął 3. miejsce, uzyskując tytuł Laureata konkursu.

Warto docenić ogromne zaangażowanie i pasję naszego recytatora, którego oceniało jury. Poziom prezentacji uczniowskich był bardzo wysoki, gdyż zmagali się najlepsi recytatorzy naszego powiatu. Szymonowi gratulujemy tytułu Laureata!

I.S.