3. miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego kl. 7-8

Mamy kolejny sukces językowy! Za nami eliminacje XIV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego klas 7-8. Uczestnikami tegorocznych eliminacji byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy PCE w Lubaniu.

Konkurs obejmował etap półfinałowy (pisemny) i finał (ustny). Uczennica naszej szkoły – Maja Łyp przeszła etap półfinałowy, znalazła się w gronie uczniów z najlepszymi wynikami, dzięki czemu awansowała do etapu  finałowego. W ostatnich eliminacjach w szranki językowe stanęło 5 uczniów z powiatu lubańskiego. Finaliści  losowali  zestaw składający się z dwóch zadań – opisu obrazka i wypowiadali się na wskazany w zestawie temat.  Siódmoklasistka, przygotowana przez panią Aleksandrę Kalinowską – nauczycielkę języka niemieckiego, wykazała się imponującą wiedzą językową. Ostatecznie zdobyła 3. miejsce, uzyskując tytuł Laureatki konkursu.

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania zainteresowań językowych.

I.S.