Lekcje świadomości czerniaka

udział kl. 7-8 w programie profilaktyczno-edukacyjnym „Znamię! Znam je?”

Chociaż zainteresowanie czerniakiem  rośnie, to świadomość młodych osób na jego temat jest wciąż niska. Aby upowszechnić wiedzę o tym nowotworze, Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”. Postanowiliśmy wziąć udział w działaniach edukacyjnych, mając na uwadze zachętę naszych uczniów do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez czerniakiem.

W dniach od 1 do 5 marca br. realizowane były w naszej szkole zajęcia w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej czerniaka złośliwego. Celem tej akcji było budowanie świadomości czerniaka, stworzenie odpowiedzialnych zachowań oraz wdrożenie prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. Uczestnicy programu poznali nie tylko cechy charakterystyczne czerniaka, ale również złote zasady ochrony przed nim, dowiedzieli się, jak badać skórę, oceniać stan swoich znamion i czym grozi nadmierne korzystanie ze słońca oraz jak niebezpieczne dla nastolatków jest solarium. Uczniowie układali również hasła zniechęcające do korzystania z solarium oraz wykonali plakaty „Jak chronić się przed czerniakiem”.

Koordynatorem tych działań była pani Izabela Bieza-Waśniewska nauczyciel biologii.

I.S.