Piękno ukryte w słowach – eliminacje XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. 7- 8

W dniu 3 marca br. został rozstrzygnięty konkurs recytatorski klas 7-8.
W eliminacjach szkolnych XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. 7- 8 pod hasłem „Świat ma wiele barw” wzięło udział 7 uczniów. Mogliśmy usłyszeć m. in. wiersze Brzechwy, Szymborskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Gałczyńskiego. Decyzją jury w powiecie naszą szkołę będzie reprezentował Szymon Zajączkowski z klasy 7c.

W tym roku eliminacje miały nieco inny przebieg, bowiem odbyły się w zupełnie nowej formie, tj. online. Młodzi artyści najpierw wyszukali ciekawe wiersze, potem nauczyli
 się je pięknie deklamować, by słowami poetów jak najpiękniej zaprezentować swoje historie. Uczestnicy musieli nagrać recytację i przesłać materiał do szkoły. Wszystkie nagrania przygotowane zostały bardzo starannie i odpowiedzialnie, a młodzież świetnie poradziła sobie ze stroną techniczną przedsięwzięcia.

Cieszy nas fakt, że mimo tak trudnego okresu nasi uczniowie nie rezygnują z doskonalenia się czy sprawdzenia swoich artystycznych umiejętności i chętnie uczestniczą w tego typu konkursach. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy! Trzymamy kciuki za Laureata podczas eliminacji powiatowych, a te już niebawem.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu
była pani Tamara Bużantowicz – nauczyciel języka polskiego.

I.S.