Mamy 1. miejsce w powiecie w XIV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

Pod koniec lutego odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Uczestnikami tegorocznych eliminacji byli uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy PCE w Lubaniu.  

Stworzenie płaszczyzny twórczej rywalizacji dla uczniów i szkół to jeden z wielu celów konkursu, a schemat zadań konkursowych dotyczył obszarów takich jak: czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i słownictwo, pisanie oraz wiedza krajoznawcza, rozumienie tekstu słuchanego czy znajomość środków i funkcji językowych. W tym nasz szóstoklasista wykazał się imponującą wiedzą. Aleksander Garczyk zajął pierwsze miejsce, uzyskując tytuł Laureata konkursu. Uczeń osiągnął bardzo dobry wynik i zaprezentował swój kunszt językowy w znakomity sposób. Do konkursu Aleksandra przygotowała pani Agnieszka Janicka – nauczycielka języka niemieckiego.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że na koncie szkolnym  pojawił się kolejny sukces. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku! Mamy nadzieję, że znajomość języków obcych  będzie dalej tak mocno rozwijana w naszej szkole, a ich nauka przyniesie uczeniom wiele satysfakcji.

„Człowiek żyje tyle razy, ile zna języków”
Johann Wolfgang von Goethe

I.S.