Aktywy powrót uczniów do szkoły. Stawiamy na aktywność fizyczną!

Każda okazja jest dobra, by się poruszać, dlatego kiedy dzieci przebywają na świeżym powietrzu, warto inicjować zabawy czy gry, które nie tylko umilą czas i wprawią w dobry nastrój, ale i zapewnią rozwój prawidłowej postawy dziecka. Brzmi nieźle, prawda? W obecnej sytuacji przy nauce zdalnej gry i zabawy ruchowe są bardzo ważne w rozwoju dziecka, a te na świeżym powietrzu są wręcz nie do przecenienia. Dlatego od pierwszego marca w naszej szkole ruszyły sportowe zajęcia pozalekcyjne  na świeżym powietrzu. Mnogość zajęć wynika z tego, że nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkolny Klub Sportowy”. Dzięki programowi uczniowie klas 3-8 mają zapewnione codzienne zajęcia ruchowe, które w tych czasach są im bardzo potrzebne. Doskonała baza sportowa obejmująca dwa nowoczesne boiska sportowe, bieżnię 60 m oraz skocznię do skoków w dal pozwala naszym uczniom realizować w pełni swoje pasje sportowe. Zajęcia ruchowe przy szkolnej infrastrukturze sportowej obejmują zarówno gry zespołowe, jak i elementy lekkoatletyki. Czas spędzony na dworze to dla naszych dzieci trening, który buduje ich siłę, poprawia kondycję ruchową oraz uczy współpracy w zespole. Chętnych jest wielu, dlatego nauczyciele wychowania fizycznego cieszą się i z zapałem działają .

I.S.