Wyniki zDolnego Ślązaka po etapie powiatowym –mamy laureatów eliminacji wojewódzkich!

 

Za nami kolejna edycja  zDolnego Ślązaka – konkursu o zasięgu wojewódzkim,  skierowanym do wszystkich uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych Dolnego Śląska. Ten niezwykle prestiżowy konkurs rozwija zainteresowania i uzdolnienia uczniów, by rozpoznać ukryte talenty i stworzyć uczestnikom płaszczyznę zdrowej rywalizacji, ponadto motywuje do twórczej pracy, uczy efektywnego samokształcenia oraz rozbudza dociekliwość poznawczą.

Po feriach zimowych (w dniach 18-22 stycznia br.) 9 laureatów etapów szkolnych sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego, matematyki, języka niemieckiego, historii, chemii, fizyki oraz geografii.

Niezmiernie cieszy fakt, że w bieżącym roku szkolnym do etapu finałowego z fizyki  zakwalifikował się Hubert Miłowski z klasy VIII a, natomiast z historii do kolejnego etapu awansował Mateusz Wereszczyński – uczeń klasy VII d. Przed finalistami czas wytężonej pracy,  intensywnych przygotowań do etapu  wojewódzkiego pod kierunkiem opiekunek: pani Doroty Herdzik – nauczycielki fizyki oraz pani Agnieszki Stępak – Cybulskiej- nauczycielki  historii.

Życzymy zakończonego sukcesem  udziału w etapie wojewódzkim. Niech nasze wsparcie doda Wam sił i zapału do nauki! Trzymamy kciuki!

I.S.