Po eliminacjach szkolnych w konkursie języka niemieckiego.

Nasi uczniowie próbują rozwijać znajomość języków obcych przy każdej dogodnej okazji, a nauka języka niemieckiego czy angielskiego przynosi im wiele satysfakcji. Jako szkoła stwarzamy im ku temu jak najlepsze warunki, zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności w twórczej rywalizacji, przygotowując uczniów do konkursów językowych. Podczas takich spotkań w ramach zajęć dodatkowych nasi uczniowie poszerzają umiejętności językowe w zakresie leksyki czy gramatyki, analizują coraz trudniejsze teksty, a nauczyciele prowadzący zajęcia w myśl zasady – im kreatywniej, tym lepiej, aktywują ciekawość poznawczą uczniów. W ostatnim czasie ci najlepsi w szkole wśród klas 6-8 mogli sprawdzić swoją wiedzę językową podczas eliminacji szkolnych XIV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla klas VI-VIII.

W dniach 25-26 stycznia br. w naszej szkole miał miejsce pierwszy etap tego konkursu. W eliminacjach na tym szczeblu wzięło udział 11 uczniów z klas: 6b, 7a, 7b oraz 8b. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu szkolnego i przygotowanie uczniów były panie Agnieszka Janicka oraz Aleksandra Kalinowska – nauczycielki języka niemieckiego.

Wśród uczestników najwyższy wynik uzyskali
szóstoklasista – Aleksander Garczyk oraz siódmoklasistka – Maja Łyp. Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w dalszych eliminacjach, a te odbędą się 3 marca 2021 roku. W tych rozgrywkach językowych wezmą udział najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu lubańskiego.

Serdecznie gratulujemy Mai i Olkowi wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnego etapu. Trzymamy kciuki!

I.S.