Współpraca ze Strażą Graniczną – psy służbowe w murach naszej szkoły

W roku 2020 budynek naszej szkoły był miejscem do ćwiczeń i  szkoleń dla psów służbowych. Realizując projekt we współpracy z Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, polegający na poprawieniu bezpieczeństwa w szkole i poza nią, w murach naszej szkoły gościliśmy rasowe psy służbowe. Celem odbytych szkoleń  było podwyższenie umiejętności oraz utrzymanie w dobrej kondycji „pracujących” czworonogów. Ci pełnoprawni funkcjonariusze wykonywali szereg zadań, od patrolowania terenu, przez wykrywanie zagrożeń, aż po niesienie pomocy poszkodowanym. Psy, które do nas przybywały, były specjalnie szkolone na wyszukiwanie narkotyków i swym działaniem w tym zakresie wspierają różne służby, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa granic RP w zakresie ujawniania przemytu środków niedozwolonych.

Dnia 29 stycznia br. przybyli do nas funkcjonariusze Straży Granicznej z podziękowaniem od Pana Komendanta dla szkoły za współpracę w tym trudnym roku 2020. Co najważniejsze, możliwość realizacji zajęć z zakresu kynologii służbowej na terenie szkoły wpłynęło pozytywnie na jakość prowadzonych przez OSS SG szkoleń.

Miło nam utrzymywać taką współpracę, z której płyną obustronne korzyści, a szkolenia psów do zadań specjalnych w szkole dają nam pewność, że nasza placówka jest miejscem bezpiecznym.

I.S.