Zimowy świat w oczach naszych dzieci

Zima… dzieci czekają na nią z utęsknieniem, bo wtedy świat wygląda niczym jak z bajki. Zaczarowane ulice, parki, drzewa przyprószone śniegiem zainspirowały naszych młodych artystów i stały się okazją do wyrobienia w nich poczucia wrażliwości oraz estetyki na otaczający świat przyrody.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Moja wymarzona zima” organizowanym przez RCEE w Lubaniu. Konkurs był przeznaczony dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu lubańskiego, a laureatów wyróżniono w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, kl.1-3, kl.4-5, kl. 6-8. W II kategorii klas 1-3 przyznano pięć miejsc i siedem wyróżnień na 57 prac. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych. Wśród nich:

  • Amelia Mowczko – kl. II b – 2. miejsce,
  • Kornel Kaczmarczyk – kl. II b – wyróżnienie,
  • Paweł Lasko – kl. II a – wyróżnienie,
  • Juliusz Gargoś – kl. I b – wyróżnienie.

Prace, ukazujące autorskie spojrzenie i ujęcie plastyczne tematu, prezentowały zimowe krajobrazy, zjawiska oraz elementy charakterystyczne dla zimy. Organizacji konkursu przyświecało wyrabianie u dzieci umiejętności spostrzegania zmian zachodzących w naturalnym środowisku przyrodniczym, poszerzanie wiedzy o zjawiska meteorologiczne zachodzące w przyrodzie, a przy okazji promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie.

Uczestnicy konkursu, którzy zdobyli miejsca oraz wyróżnienia otrzymali nagrody w postaci kart prezentowych Empiku do wykorzystania w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Gratulujemy nagrodzonym!

I.S.