Podsumowanie 1. półrocza.

1. Sukcesy naukowe, artystyczne:

Co roku cieszymy się z sukcesów naszych uczniów biorących udział w wielu konkursach na różnym szczeblu. Nasi wychowankowie najwyższe wyniki zawdzięczają ogromnej pracy własnej, ale także sprzyjającym warunkom, jakie stwarzamy im my jako szkoła. Staramy się uwzględniać w pracy dydaktyczno-wychowawczej potrzeby najzdolniejszych i motywować ich do pracy, by to wszystko przyniosło zamierzony efekt. To półrocze było wyjątkowe, wiele konkursów czy zawodów odwołano, inne przeprowadzono online lub stacjonarnie jeszcze na początku roku szkolnego. Jednak, mimo tego, próbowaliśmy sprawdzić się w tych, których organizacji się podjęto.

W I półroczu szkolnym 2020/2021 nasi uczniowie odnieśli kilka sukcesów. Wśród nich można wymienić następujące:

  • Laureaci zDolnego Ślązaka – eliminacji szkolnych:

Julia Majewicz,Maja Łyp, Oskar Brzozowski, Zuzanna Tomkiewicz, język polski,nauczyciel przygotowujący: Iwona Smolińska

Maja Łyp, Kinga Odziemkowska,  język niemiecki, nauczyciel przygotowujący: Aleksandra Kalinowska

Hubert Miłowski, matematyka, nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Zając

Hubert Miłowski, Julia Majewicz,  fizyka, nauczyciel przygotowujący: Dorota Herdzik

Marcelina Liput, Julia Majewicz, Aleksander Pasternak, chemia, nauczyciel przygotowujący: Dorota Herdzik

Mateusz Wereszczyński, historia, nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Stępak-Cybulska

Wiktoria Ałykow, Marcelina Liput, Aleksander Pasternak, geografia,
nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Hołod

Eliminacje powiatowe, w których wezmą udział nasi laureaci odbędą się stacjonarnie w dniach 18 – 22 stycznia 2021 r.

  • Laureaci konkursu plastycznego „Nasze drzewa w barwach jesieni” Carmen Szuba(3. miejsce),Julia Mastyka (4. miejsce) w kategorii wiekowej 7-9 lat, opiekun: Joanna Czerwiec
  • Laureaci konkursów międzyszkolnych pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań wśród kl. 4-8:

historyczny pod hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła…”- Wiktoria Ałykow, Klaudia Kret, opiekun: Agnieszka Stępak – Cybulska,

– plastyczny pt. „11.11.1918 r.” – Maja Sałandyk, Maja Burdek , Krzysztof Bakan, opiekun: Agnieszka Stępak – Cybulska,

2. Sukcesy sportowe

Tegorocznym rozgrywkom sportowym towarzyszyło wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Niestety, sporo zaplanowanych na to półrocze wydarzeń sportowych nie mogło się odbyć z uwagi na odwołanie zawodów, jednak początek mijającego półrocza obfitował w kilka wyróżnień i awansów sportowych naszych uczniów. Chcemy również o nich przypomnieć! 

  • Tytuł Mistrzyń Powiatu w piłce nożnej dziewcząt: skład drużyny: Maja Białkowska, Iga Dragunowicz,  Victoria Grzybowska, Halina Mamos,  Emilia Okraszewska,  Aleksandra Szełgiejko, Iga Szymańska, Julia Tomkiewicz,  Zofia Węgrzyn, Martyna Karłowska, opiekun: Marcin Ludward,
  • Tytuł Wicemistrzów w piłce nożnej chłopców: skład drużyny: Mateusz Brodziak, Ksawery Otwinowski, Igor Kownacki, Błażej Caban, Maksymilian Łasica, Kacper Świderski, Michał Łamasz, Hubert Kadej, opiekun drużyny: Marcin Ludward.
  • Sukces w pływaniu siódmoklasistki– zawodniczki UKS Lubań – Wiktorii Wójcik – 2. miejsce indywidualnie w stylu klasycznym na 50 m oraz 3. miejsce na 100 m również w tym samym stylu podczas XIII edycji startów o Puchar Burmistrza w Pływaniu.

Gratulacje należą się wszystkim wyróżnionym uczniom – zawodnikom, którzy sportową walką w pełni przyczynili się do osiągnięcia sukcesów sportowych oraz tym, którzy osiągnęli sukcesy naukowe czy artystyczne. Każdy z Was w swej cząstce, dobrze spełnił swoje zadanie, ucząc się, zdobywając wiedzę ponadprogramową, realizując swoje pasje, a przy tym osiągając wysokie wyniki. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dzięki wspólnej inicjatywnie i zaangażowaniu uczniów i nauczycieli dzisiaj możemy mnożyć radość i dumę.

I.S.