Drugoklasistki w gronie laureatów konkursu plastycznego

 „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”
(Julius Sterling Morton)

Drzewa są żywymi istotami. Żyją od początku świata obok nas. Podziwiamy je m. in. za piękno, długowieczność, owoce… Są naszymi najwierniejszymi towarzyszami i mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Bez nich życie byłoby niemożliwe. W tym półroczu podjęliśmy się organizacji różnych inicjatyw w ramach promocji drzewa w krajobrazie, wzięliśmy również udział w konkursach organizowanych przez lubańskie RCEE.  Jednym z nich był konkurs plastyczny, którego tematem były właśnie drzewa, a dokładnie „Nasze drzewa w barwach jesieni”. Uczestnikami tych eliminacji byli uczniowie z powiatu – przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3. Laureatów wszystkich kategorii wyłoniono na początku grudnia br. Wśród 65 prac plastycznych nasze drugoklasistki zajęły 3. i 4. miejsce. Uczennice klasy 2 b: Carmen Szuba (3. miejsce) oraz Julia Mastyka (4. miejsce) znalazły się w gronie nagrodzonych –  laureatów w kategorii wiekowej 7-9 lat. Dziewczęta otrzymały nagrody w postaci kart prezentowych Empiku do wykorzystania w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Opiekunem uczestniczek jest pani Joanna Czerwiec – nauczycielka przyrody i edukacji wczesnoszkolnej.

Laureatkom gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie konkursem oraz podjęcie się twórczego działania. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom w naszej szkole uczniowie bardziej docenią rolę drzew w przyrodzie i życiu człowieka.

I.S.