Samorząd Uczniowski wybrany!

Podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego pokazujemy uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w tego typu wyborach to świetna lekcja demokracji, a samo wydarzenie traktujemy jako święto szkolnej społeczności. Od młodych samorządowców z pewnością można uczyć się kreatywności, transparentności i grania fair. Jak było podczas tegorocznych wyborów i kto został ich  liderem?

Otóż wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci prezentowali ciekawe i oryginalne plakaty, przedstawiające istotne założenia i punkty  swojego programu. Ich zadaniem było przekonanie społeczności szkolnej do swoich racji, szukanie sojuszników, nazywanie najważniejszych spraw, jakimi chcą się zająć w szkole.

W dniu 5 października odbyło się głosowanie, w którym wzięło udział 212 uczniów klas 6-8. Największą ilość głosów otrzymała uczennica klasy VII c – Iga Szymańska (96 głosów) i tym samym będzie przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021.
Funkcję zastępcy będzie pełnić – Julia Majewicz (41 głosów) – uczennica klasy VIII a.
Sekretarzem została Natalia Łata (33 głosy) – uczennica kl. VIII a,
a jako skarbnik pracować będzie –  Martyna Przekop (23 głosy) z klasy VI a.
Członkowie: Martyna Iwanowska (8a),  Maja Sitnicka (7c), Oskar Brzozowski (7c), Kamil Tomkiewicz (7c), Kacper Grzegorczyk (6a), Michał Gzyl (6a), Wiktoria Wójcik (7a), Paulina Kadej (7a), Oliwia Olszewska (7a), Zuzanna Tomkiewicz (7a), Katarzyna Paszkiewicz (7a), Julia Jackiewicz (6d), Maja Dziędzioła (6d), Wiktoria Smołuch (6d), Sara Smołuch (6d), Hanna Członka (6d).

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy udanej pracy w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że obecny skład SU zrealizuje ciekawe pomysły i będzie godnie reprezentował lubańską „Jedynkę” – Szkołę Demokracji.

Koordynatorem wyborów była pani Agnieszka Janicka – opiekun SU.

I.S.