Sukces w pływaniu naszej uczennicy – zawodniczki UKS Lubań

Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Wójcik od kilku lat pływa i wygrywa indywidualnie oraz drużynowo. Siódmoklasistka wykazuje się doskonałymi umiejętnościami pływackimi, a jeśli pojawia się tylko okazja do ich zaprezentowania, walczy ambitnie  i ze startu na start pobija swoje rekordy życiowe. I tak było tym razem – podczas zawodów okręgowych w pływalni „Laguna”- organizowanych 3 października – kolejny raz uplasowała się na podium. Zawodniczka klubu pływackiego UKS z Lubania po raz kolejny stanęła przed ogromną szansą i jak zawsze pokazała swoje zdeterminowanie, by odnieść sukces. Świetny występ naszej uczennicy zaowocował zdobyciem przez nią dwóch medali indywidualnie.

Młoda pływaczka starannie i długo przygotowywała się do udziału w eliminacjach, mając nadzieję na jak najlepsze noty. Ostatecznie Wiktoria uplasowała się na podium, zdobywając 2. miejsce indywidualnie w stylu klasycznym na 50 m oraz 3. miejsce na 100 m również w tym samym stylu. Tak więc udział w XIII edycji startów o Puchar Burmistrza w Pływaniu Wiktoria zakończyła z bardzo dobrym wynikiem. Jej start w tych zawodach był już sporym sukcesem, a zdobycie zaszczytnych miejsc na tle zawodniczek strefy Dolnego Śląska pokazało, jak olbrzymią rangę miało to wydarzenie.

Wiktoria swoją przygodę z pływaniem zaczęła kilka lat temu, trenuje bez przerwy, a jej kariera sportowa jest pełna poświęceń i wyrzeczeń, gdyż tygodniowe treningi godzi z zajęciami w Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze. Z pewnością kolejne wyzwania sportowe jeszcze przed nią, kto wie, może kiedyś na arenie krajowej czy międzynarodowej!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w pływaniu.

I.S.