Najlepsi w Lubaniu – rozgrywki piłkarskie.

Początek października był okazją do uzyskania cennych wyróżnień sportowych w rozgrywkach piłkarskich. Reprezentacje lubańskiej „Jedynki” uczestniczyły w rozgrywkach finałowych. Zawody, obejmujące powiat lubański, rozgrywane były na terenie naszej szkoły i w hali MOSiR w Lubaniu. Mistrzostwa zakończyły się dla nas sporym sukcesem – zdobyliśmy tytuł Mistrzyń Powiatu dziewcząt i Wicemistrzów chłopców.

Najpierw, 1 października na stadionie MOSiR w Lubaniu, odbył się Finał Miejsko-Powiatowy w piłce nożnej chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięły udział  cztery ekipy: ze Smolnika, Pisarzowic, Platerówki i nasza szkoła – SP nr 1 Lubań. Po emocjonujących zagrywkach meczowych nasza szkoła zajęła ostatecznie 2. miejsce w powiecie, natomiast Mistrzem Lubania została drużyna ze Smolnika. Z kolei 2 października na naszym boisku odbył się Finał Miejsko-Powiatowy w piłce nożnej dziewcząt również w kategorii Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięły udział Szkoła Podstawowa z Pisarzowic i nasza placówka. Te zawody przyniosły naszym uczennicom pierwszy sukces w tym roku szkolnym. Dziewczęta zostały Mistrzyniami Powiatu! Piłkarki nie miały sobie równych, zwyciężyły w pięknym stylu. Dziewczyny wykazały się z wielkim zaangażowaniem w grze oraz skutecznością w zdobywaniu bramek. Wygrały 3:0. Tym samym nasza ekipa została najlepsza nie tylko w mieście, ale i również w powiecie. Dziewczęta dzielnie przeciwstawiły się rywalkom – Szkole Podstawowej z Pisarzowic. I to właśnie nasza ekipa okazała się najlepsza, uzyskując zaszczytny tytuł. Opiekunem drużyn był nauczyciel wychowania fizycznego – pan Marcin Ludward.

Skład drużyny dziewcząt: Maja Białkowska, Iga Dragunowicz,  Victoria Grzybowska, Halina Mamos,  Emilia Okraszewska,  Aleksandra Szełgiejko, Iga Szymańska, Julia Tomkiewicz,  Zofia Węgrzyn, Martyna Karłowska.

Skład drużyny chłopców: Mateusz Brodziak, Ksawery Otwinowski, Igor Kownacki, Błażej Caban, Maksymilian Łasica, Kacper Świderski, Michał Łamasz, Hubert Kadej.

Drodzy sportowcy, pierwsze eliminacje za Wami, przed Wami jeszcze kolejne – dalej wkładajcie w spotkania tak wiele wysiłku, pokazujcie swoje cenne umiejętności i wykazujcie determinację na każdym kroku, a wszystko po to, by dostarczyć nam jeszcze wielu pozytywnych emocji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I.S.