Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Brąz w powiecie
w piłce ręcznej
chłopców

 

Dnia 30.01.2020 na obiektach sali sportowej MOSiR  w Lubaniu ,odbyły się Finały Powiatowe w Piłce Ręcznej chłopców. Ponieważ w tym roku zgłosiło się siedem reprezentacji szkół podstawowych, mecze finałowe poprzedzone były eliminacjami, które odbyły się tydzień wcześniej. W eliminacjach reprezentacja naszej szkoły wygrała ze Szkołą Podstawowa nr2 w Lubaniu ,zdobywając tym samym tytuł mistrza Lubania i awansowała do fazy finałowej.

W finale wystąpiły cztery najlepsze reprezentacje powiatu lubańskiego:

szkoły podstawowe z Pisarzowic, ze Smolnika, Biedrzychowic i reprezentacja naszej szkoły.

W pierwszym półfinale zespół z Pisarzowic pokonał Biedrzychowice 9:2,nastepnie do rywalizacji w drugim półfinale przystąpiła nasza szkoła, rywalizując ze szkołą ze Smolnika. Od początku toczył się ciężki bój, a walka była wyrównana. Pierwsza polowa skończyła się wynikiem 4: 2 dla naszej szkoły, niestety, w drugiej połowie trzy razy zespół grał w osłabieniu za kary minutowe, co doprowadziło do remisu i straty przewagi punktowej w ostatnich minutach meczu i ostatecznej przegranej 7:5.W meczu o trzecie miejsce reprezentacja naszej szkoły rozegrała fenomenalny mecz, gromiąc zespół z Biedrzychowic 9:1,co ciekawe ,w eliminacjach z tym zespołem przegrała  2:1!

W finale zespół z Pisarzowic zremisował z reprezentacją Smolnika 4:4,dopiero rzuty karne zadecydowały o wygranej ekipy z Pisarzowic 2:1.

Gratulacje dla chłopców naszej szkoły za walkę i godną postawę podczas zawodów - i opiekunowi, panu Piotrowi Barańskiemu. Życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentanci naszej szkoły:

1.Marcin Sulikowski
2.Szymon Sekuła
3.Maciej Swerczyk
4.Bartosz Stuła
5.Błażej Wołoszyn
6.Adrian Tomczyk
7.Damian Szłabowicz
8.Jakub Gołowenko
9.Jan Danilecki
10.Borys Gleb
11.Maciej Gnap
12.Szymon Gałusza
13.Jakub Ajple
14.Filip Biskupski 

Gratulujemy nauczycielom wychowania fizycznego i uczniom sukcesu!

 © Daniel R. Kucharczyk 2020