Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

FINAŁY

 

Jest, jest! Z prawdziwą dumą i przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów lubańskiej „Jedynki” z ogromnym sukcesem zakończyło tegoroczne zmagania konkursowe zDolnego Ślązaka Matematycznego, Fizycznego oraz z Języka Niemieckiego i Angielskiego.

Właśnie zakończyły się ostatnie etapy eliminacji zDolnego Ślązaka organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnoślaskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. W gronie tych najlepszych byli nasi ósmoklasiści – laureaci eliminacji powiatowych.

Z tegorocznymi zadaniami finałowymi zmagało się dwoje uczniów naszej szkoły. Było o co walczyć i udało się! Laureatem zDolnego Ślązaka Matematycznego i Fizycznego został Illia Hawrylenko – uczeń klasy 8 a, przygotowany przez panie: Katarzynę Zając – nauczycielkę matematyki i Dorotę Herdzik – nauczycielkę fizyki. Najpierw, 16 stycznia br., uczeń przystąpił do konkursu finałowego z matematyki, udowadniając, że jest w tym naprawdę dobry, bowiem znalazł się w grupie najlepszych w województwie. W tym roku w szrankach matematycznych wzięło udział aż 76 uczestników, z czego aż 38 zyskało tytuł laureata, wśród nich nasz uczeń – Illia. Z kolei 18 stycznia przystapił do zmagań w zakresie fizyki i też odniósł niebywały sukces, plasując się w grupie najlepszych, czyli laureatów. W tych zmaganiach wzięło udział 65 uczniów, z czego 33 osobom przyznano tytuł laureata – również naszemu uczniowi. Co zdobył ósmoklasista poprzez wysokie noty w tak prestiżowych konkursach? Otóż Laureat zDolnego Ślązaka Matematycznego i Fizycznego zyskał najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z zajęć edukacyjnych, z których otrzymał tytuł laureata, czyli z matematyki i fizyki, a także zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. To wielki sukces!

Natomiast finalistką etapu wojewódzkiego z języka niemieckiego i angielskiego została Julia Nawrocka z klasy VIII c, przygotowana przez panie: Aleksandrę Kalinowską, Agnieszkę Janicką – nauczycielki języka niemieckiego oraz panią Sylwię Matusiak – nauczycielkę języka angielskiego. Ten etap składał się z dwóch części. Wśród osób, które przystąpiły 13 stycznia do części pisemnej znalazła się nasza ósmoklasistka. Julia zakończyła swoje zmagania na pierwszym etapie, zyskując miano finalistki, zarówno z języka niemieckiego, jak i angielskiego. W ten sposób zyskała dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej. Brawo!

Illia jako laureat weźmie udział w uroczystej gali 8 kwietnia, podczas której zostaną mu wręczone dyplomy i zaświadczenia.

Gratulujemy naszym uczniom, to olbrzymi sukces. Jesteśmy z Was dumni!

I.S.

 

© Daniel R. Kucharczyk 2020