Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Kolejna odsłona
projektu
Zielony Rower

 

W dniu 11 września uczniowie lubańskiej „Jedynki” kolejny raz wzięli udział w programie edukacyjno - warsztatowym pod hasłem „Zielony Rower”.
W ramach projektu, wraz z uczniami, przygotowaliśmy gazetki tematyczne i dekoracje szkoły.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole leśniczki – edukatorki leśne z Nadleśnictwa Świdnica - panie:
Monikę Drozdowską i Patrycję Rudnik. Edukatorki przeprowadziły zajęcia z edukacji leśnej w klasach: V c i V a. Tematyka zajęć dotyczyła w klasie Vc - ptaków, ich przystosowania do lotu i różnorodności gatunkowej w lasach Polski, natomiast w Va - drzew. Dzieci mogły oglądać pióra, uczyły się rozpoznawać, do którego gatunku należą; dowiedziały się również, jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana budka dla ptaków. Na zakończenie uczestnicy projektu wyszli na boisko szkolne i puścili ptaka-latawca.

Tego typu metody pracy z dziećmi uświadomiły naszym uczniom, jak ważna jest równowaga między rozwojem cywilizacyjnym a naturą. Jeżeli utrzymamy te proporcje, to będziemy radować się zielenią, zapachem drzew
 i pięknem leśnych ptaków, bowiem warto zostawić coś dobrego potomnym!

Serdecznie dziękujemy edukatorkom za wspaniałą organizację zajęć, a paniom odpowiedzialnym za realizację projektu (pani Izabeli Biezie-Waśniewskiej i pani Małgorzacie Hołod) za doskonałą współpracę.
Dla piątoklasistów była to niezapomniana lekcja przyrody.

I.S.

  
  
  
  
  © Daniel R. Kucharczyk 2019