Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Wizyta
przedszkolaków
w naszej
bibliotece


4 października dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 wraz z opiekunami odwiedziły naszą bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z wielką radością odnalazły  się w tym magicznym dla nich miejscu. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką.

Podczas wizyty w naszej bibliotece dzieci dowiedziały się, kto może stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować, poznały kodeks dobrego czytelnika, zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza. Pospacerowały także między regałami w wypożyczalni i czytelni. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej . Wszystkie dzieci bardzo zainteresowały się kolorowymi książkami, które z chęcią oglądały i komentowały. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.

Każde z dzieci wyszło z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz z zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, Na koniec wizyty dzieci otrzymały coś słodkiego. Głównym celem wizyty było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku do książek oraz wyrabianie nawyku korzystania z biblioteki.

A.Ch.

 
 
 
 

   

© Daniel R. Kucharczyk 2019