Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Spotkanie
z p. Piotrem Kucznirem

 
Poznajemy kulisy wybuchu II wojny światowej –
spotkanie z regionalistą w lubańskiej Jedynce

W dniu 17 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole znanego regionalistę, przyjaciela naszej szkoły, Pana Piotra Kucznira. Z lubańską „Jedynką” jest związany od kilku lat, gdyż wielokrotnie prezentował tematyczne prelekcje, przybliżając uczniom nieznane fakty z historii naszej ojczyzny oraz regionu.

Prelekcję poprzedziliśmy od podziękowań Panu Piotrowi Kucznirowi za ubiegłoroczną współpracę z naszą szkołą. Podziękowania w imieniu Pani Dyrektor Beaty Myśliwiec przekazała Pani Wicedyrektor Jadwiga Gruszka.

Tym razem tematem spotkania była 80. rocznica napaści ZSRR na Polskę przypadająca na dzień 17 września 1939 r. – „II wojna światowa – napaść Związku Radzieckiego na Polskę. Mało znane fakty”.

W spotkaniu z regionalistą uczestniczyli członkowie działającego w naszej szkole „Koła Historycznego” oraz uczniowie zainteresowani tematyką II wojny światowej. Przybyłych było naprawdę sporo!

Prelegent rozpoczął spotkanie od przybliżenia słuchaczom rysu historycznego, a o mało znanych faktach historycznych opowiadał tak, by jak najbardziej zainteresować naszych uczniów. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać również kulisy wybuchu II wojny światowej oraz rolę, jaką w niej wyznaczono Polsce.

Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa naszego gościa oraz śledzili uważnie przygotowaną przez niego prezentację multimedialną. Po zakończonej prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań związanych z przedstawionymi faktami. Zaproszony gość bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie.

Społeczność naszej szkoły pragnie wyrazić serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Kucznirowi za przybycie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli znowu gościć Pana w progach naszej szkoły z kolejną bardzo ciekawą prelekcją.

I.S.&K.S.

  
  
  
  
  

© Daniel R. Kucharczyk 2019