Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

IV Memoriał
Urszuli Marciniak


 

28 lutego  2020 roku trzydziestu dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach do finału w otwartych zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, które organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich, Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi.

Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe:

a) BENIAMINKI (klasy 1-3 SP)

b) MŁODZICY (klasy 4-6 SP)

c) JUNIORZY (klasy 7-8 SP i klasy 1 ponadpodstawowe na podbudowie SP)

d) SENIORZY (klasy 1-3 szkół ponadpodstawowych na podbudowie GM)

e) DOROŚLI (studenci, nauczyciele, rodzice i inni miłośnicy łamigłówek).

Konkurs ten ma na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Nasza szkoła pierwszy raz przystąpiła do tego konkursu. W eliminacjach wzięło udział  1517 uczestników z okręgu wrocławskiego. Do finału z naszej szkoły dostało się pięciu naszych uczniów:

Kłys Natalia 3A

Kiełdanowicz Paweł 3A

Radzińska Laura 3C

Kicuła Hanna 6D

Najwer Karolina 8A

Dnia 30 maja br. z powodu epidemii, finał odbył się online, a nie jak planowano na Uniwersytecie Wrocławskim. Nasi uczniowie, którzy wzięli udział w finale, niestety, nie dostali się do Wielkiego Finału, który odbył się następnego dnia. Sukcesem jest to, że przystępując pierwszy raz do konkursu, zakwalifikowali się do finału.

GRATULUJEMY i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach zawodów.

D.R.K.


 
 
 
 


© Daniel R. Kucharczyk 2020