Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

w Krainie
Eksperymentów 2


W dniu 06 lutego 2020r. już kolejny raz gościliśmy w naszej szkole zespół ludzi z pasją i doświadczeniem - „Krainę Eksperymentów” nauk matematyczno - przyrodniczych Laboratorium Młodego Naukowca z Uniwersytetu w Zielonej Górze. Zespół tworzą osoby rozbudzające i rozwijające ciekawość oraz zainteresowania wśród uczniów.

To prawdziwi naukowcy z … pasją!

Zajęcia miały formę zabaw badawczych i eksperymentów, gdyż to właśnie one są najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dzieci. Przeprowadzone warsztaty pozwoliły uczniom z klas I - III w dwóch równorzędnie prowadzonych laboratoriach, zgłębić tajniki wiedzy i odkrywać przez samodzielne doświadczanie tego, co nieznane. Kraina Eksperymentów tym razem zawitała do krainy dźwięków. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest dźwięk, poznali ,skąd się biorą dźwięki i jak je można wydobywać z różnych przedmiotów. Młodzi naukowcy samodzielnie wykonali piejącego i hałasującego ,,kogucika”. Do końca dnia rozlegały się na korytarzach szkolnych dźwięki wydawane przez piejące koguciki.

Na zakończenie zajęć wszyscy doszli do wniosku, że - dźwięk jest wszędzie!
Spotkanie z „Krainą Eksperymentów” udowodniło, że nauka to fascynująca przygoda i doskonała zabawa, a uczniowie czekają na kolejne spotkania.

 A.O.

 
Na zdjęcia zapraszam do naszej galerii.

© Daniel R. Kucharczyk 2019