Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

w Krainie
Eksperymentów

 

W dniu 05 listopada 2019 r. już kolejny raz gościliśmy w naszej szkole zespół ludzi z pasją i doświadczeniem - „Krainę Eksperymentów” nauk matematyczno - przyrodniczych Laboratorium Młodego Naukowca z Uniwersytetu w Zielonej Górze. Zespół tworzą osoby rozbudzające i rozwijające ciekawość oraz zainteresowania wśród uczniów.
 To prawdziwi naukowcy z … pasją!

Zajęcia miały formę zabaw badawczych i eksperymentów, gdyż to właśnie one są najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dzieci.

Prowadzone były przez panie: Magdalenę Mirosławską, Jowitę Mierzwiak, Martę Wybieradzką oraz Joannę Dudkiewicz.
Pozwoliły uczniom z klas I - III w dwóch równorzędnie prowadzonych laboratoriach, zgłębić tajniki wiedzy i odkrywać przez samodzielne doświadczanie tego, co nieznane. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się ,,Dlaczego liście zmieniają kolor?’’, oraz ,,Jak drzewo pije wodę?” Następnie uczniowie wcielili się w role eksperymentatorów, którzy (każdy samodzielnie) prowadzili własne doświadczenia. Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników i odpowiedniego sprzętu pod czujnym okiem instruktorów, odkrywali tajniki fizyki i chemii.

Spotkanie z „Krainą Eksperymentów” udowodniło, że nauka to fascynująca przygoda i doskonała zabawa, a uczniowie już czekają na kolejne spotkania.

A.O.


© Daniel R. Kucharczyk 2019