Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Świąteczny
Koncert


 

W filmowej wersji „Opowieści z Narnii”, najmłodsza bohaterka- Łucja, zobaczywszy św. Mikołaja, zaskoczona stwierdziła: „Sądziłam, że w Narnii nie ma Bożego Narodzenia”. Przybysz wychodzący z sań, odpowiedział jej: „Boże Narodzenie jest odkąd się tu pojawiliście”. Tak, Boże Narodzenie jest, odkąd jesteśmy. Dlatego w naszej szkole 11 grudnia odbył się niezwykły świąteczny koncert: „Święta muzyką malowane”. Uczniowie pod okiem pani pani Beaty Kazan i pani Danuty Janczak przygotowali recytacje, śpiewy kolęd i zagrali utwory muzyczne związane ze świętami. Było bardzo miło i magicznie, tak jak powinno być w święta. Zgromadzeni goście gromkimi brawami nagrodzili występujących.

W trakcie trwania koncertu odbywał się również kiermasz świąteczny. Piękne ozdoby i smaczne ciasta znalazły nabywców, a zdobyte w ten sposób środki zasiliły konto Samorządu Szkolnego i wolontariatu.  Także Rada Rodziców przygotowała cegiełki, których sprzedaż dopełni jej konto, dzięki temu więcej naszych szkolnych pomysłów zostanie zrealizowanych i dużo więcej potrzeb naszych dzieci będzie zaspokojonych.

Pamiętajmy więc, że gdy w Wigilię zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazdka, zasiądziemy uroczyście do wspólnej kolacji. Zapomnijmy o wzajemnych żalach i kłopotach, dzielmy się opłatkiem - symbolem pojednania. Życzmy sobie wszystkiego, co najlepsze. Cieszmy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni.

Wesołych Świąt życzy wszystkim społeczność szkolna lubańskiej ,,Jedynki”!

A.Sz.

Na wszystkie zdjęcia zapraszam do naszej galerii
   

© Daniel R. Kucharczyk 2019