Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Dzień
Życzliwości


Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę  w życiu każdego młodego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój. Warto pamiętać, że to właśnie te proste, miłe gesty są najważniejsze. Słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego jej okazywania i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca, powinny towarzyszyć wszystkim każdego dnia, dlatego nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą.

Doskonałą okazją do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się właśnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony 21 listopada. W tym roku organizatorami szkolnej kampanii były panie: Beata Kazan, Aleksandra Szymańska, Iwona Smolińska oraz przedstawiciele wolontariatu.

Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, miłych słów i gestów. Obfitował w różne atrakcje, a towarzyszyły temu tylko pozytywne emocje i dobre uczynki. W obchody święta włączyła się cała społeczność szkolna, wszyscy ci, którzy tego dnia uśmiechali się, byli uprzejmi dla innych, pomagali komuś bezinteresownie, otrzymywali od przedstawicieli Szkolnego Klubu Wolontariatu kartki z uśmiechem oraz słodki poczęstunek w postaci cukierka. Na drzwiach każdej sali zawisły plakaty przypominające o tegorocznej akcji „Życzliwość podaj dalej!”. Uczniowie składali wszystkim wokół drobne gesty uprzejmości w postaci krótkich i pełnych ciepła życzeń czy miłych słów. Szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości, działała także „Poczta życzliwości” - każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób.

Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości! Promujmy życzliwość i zachęcajmy do czynienia dobra na wielu płaszczyznach, pamiętajmy o tym, aby być życzliwym dla wszystkich!

I.S.

© Daniel R. Kucharczyk 2019