Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Dzień
Kropki

 

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Każdy pierwszak zaprezentował
 się w Kropkowym Stroju. Po emisji filmu i  pogadance na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie),  uczniowie wykorzystując narzędzie TOK-gałązkę, ustalili zależności przyczynowo-skutkowe w opowiadaniu.
  Następnie sami zabrali się do pracy i stworzyli artystyczne Kropkowe Dzieła Sztuki, którymi ozdabiali teren szkoły.  Każdy z uczniów mógł podzielić się informacją o swoich talentach, zapisując je lub ilustrując na kolorowych kropkach. Kropki te stały się liśćmi drzewa talentów. Na koniec nie mogło zabraknąć dobrej zabawy podczas sesji fotograficznej w Fotobudce.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

A.O.


 
 
 
 
 


© Daniel R. Kucharczyk 2019