Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Wybory

do SU

 

Wybór Samorządu Uczniowskiego jest nieodzownym wydarzeniem każdej szkoły wraz z początkiem roku szkolnego. Wybory do Rady Uczniowskiej to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie, a aktywny udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego to świetna lekcja demokracji.

W dniu 26 września 2018 r. społeczność szkolna wybierała samorząd w pełni demokratycznych wyborach. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci zaprezentowali plakaty, przedstawiające istotne założenia
i punkty własnego programu.
Kandydaci przekonywali rówieśników do swoich racji, szukali sojuszników, nazywali najważniejsze sprawy, jakimi chcą się zająć w szkole w tym roku szkolnym.

Głos oddało 216 uczniów z klas: VI, VII, VIII i III Gimnazjum. Największą ilość głosów otrzymała uczennica klasy VIIIa – Karolina Durowicz (83 głosy) i tym samym będzie  przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym 2018/2019. Funkcję zastępcy objęła uczennica klasy IIIa Gimnazjum – Julia Parcej (70 głosów), natomiast sekretarzem została Katarzyna Cybulska (24 głosy) z klasy VIIc, a skarbnikiem Kornelia Orlik (19 głosów) z klasy VIIIa. 

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że obecny skład SU zrealizuje ciekawe pomysły i będzie nas godnie reprezentował.

I.S.

na zdjęcia zapraszam do galerii

© Daniel R. Kucharczyk 2018