Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Najpiękniejszy
piernik

 

W naszej szkole już od kilku dni pachniało korzennym aromatem. Wystrój szkolnego korytarza zdobią piękne wyroby piernikowe. Przykuwają uwagę wielu i z pewnością działają na wszelkie zmysły a nawet dodają magii i cudownej atmosfery. Przekonali się o tym wszyscy ci, którzy już od kilku dni podziwiali słodkie smaki świątecznej tradycji wykonane przez naszych uczniów.

Wystawa smaków polskiej tradycji została zorganizowana w drugiej połowie listopada z okazji konkursu na „Najpiękniejszy piernik” przez wychowawców świetlicy. Głównymi założeniami konkursu było upowszechnianie tradycji pieczenia świątecznych pierników oraz rozwijanie zainteresowań kulinarnych wśród naszych uczniów.

Te ,,kulinarne wytwory” zostały wykonane z ciasta piernikowego i ozdobione według własnej inwencji twórczej w nawiązaniu do świat Bożego Narodzenia. W tym roku jeszcze większa grupa, bo 37 uczniów spróbowało swoich sił przy pieczeniu i dekorowaniu pierniczków. Piernikowe chatki, gwiazdki, bałwanki, aniołki, bombki i przeróżnych kształtów cudeńka prezentują się niezwykle okazale. W konkursie oceniany był przede wszystkim kształt wyrobów, estetyka i ogólny wraz artystyczny. Nie było łatwo, bowiem wszystkie prace były wyjątkowe. Widać, że zadbano o najdrobniejsze detale przy ich dekoracji. Brawo!

1. miejsce zdobył Jakub Giezek z klasy II c, 2. miejsce Pola Szpak z klasy II b, natomiast 3. miejsce zajęła Hanna Pasiak – uczennica klasy I b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnione prace zostały nagrodzone nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców, której dziękujemy za wsparcie finansowe.

Mamy nadzieję, że pieczenie, tworzenie magicznych kształtów i dekorowanie piernikowych ozdób sprawiło naszym uczniom wiele satysfakcji i dało mnóstwo radości. Ozdoby te jeszcze przez kilka dni będą cieszyły nie tylko nasze oczy, ale też będą przyciągały aromatycznym i słodkim zapachem.

Dziękujemy miłośnikom pierników i pieczenia za niezwykle efektowne cudeńka”!

I.S.

 
 

© Daniel R. Kucharczyk 2018