Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

W oczyszczalni
ściekówW dniu 19.10.2018 r. klasy III wraz z wychowawczyniami p. Elżbietą Chilińską i p. B. Kołodziejczak udały się
 do Oczyszczalni Ścieków w Lubaniu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy oczyszczalni oraz procesem oczyszczania ścieków, przybliżenie charakteru stanowiska pracy w oczyszczalni, a także uświadomienie najmłodszym potrzeby oszczędzania wody i dbania o środowisko.

Podczas wizyty uczniowie mogli zobaczyć, jak działają poszczególne urządzenia i maszyny wykorzystywane do procesu oczyszczania ścieków. Pracownik, który oprowadzał naszych uczniów po terenie oczyszczalni, w ciekawy
 i zrozumiały sposób przedstawił system mechanicznego i biologicznego oczyszczania ścieków, pokazując przy tym kolejne stanowiska obróbki ścieków. Na koniec wszyscy udaliśmy się do laboratorium, gdzie każdy chętny mógł porównać pobrane wcześniej próbki oczyszczanych ścieków. Było to niezwykłe przeżycie dla trzecioklasistów.
Dzięki tej wycieczce uczniowie uzmysłowili sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć nie tylko w jej oczyszczanie, ale i w uzdatnianie.

Wizyta w oczyszczalni była bardzo pouczająca na naszych uczniów. Dziękujemy za możliwość poznania funkcjonowania kolejnego obiektu na terenie miasta Lubań!

I.S.


© Daniel R. Kucharczyk 2018