Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Musical
Mikołajek


Dzień 13 listopada 2018 roku uczniowie klas 4-6 spędzili w kinie „Forum” w Bolesławcu, oglądając musical „Mikołajek”. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Forte z Wrocławia uświadomił naszym uczniom to, jak uczestnicy wirtualnego świata mogą bezpowrotnie tracić najwspanialszy okres w życiu, jakim jest dzieciństwo oraz ukazał,
 na czym polega budowanie przyjaźni.

Musical został przygotowany w konwencji zestawienia światów, z zamierzoną myślą i przesłaniem, skłaniając młodych odbiorców do refleksji i przemyśleń, jak wiele można stracić przez życie w cyberprzestrzeni oraz jakie mogą być skutki przeniesienia egzystencji do wirtualnego świata, jak ważne są relacje z rówieśnikami, ale te „w realu”.

W zamierzony i celowy sposób zawarto w nim antynomię owych światów. Poznaliśmy jeden, w którym żył główny bohater – Mikołajek – mały urwis, kochający grać w piłkę i spędzać czas z kumplami, z którymi przeżywał niesamowite historie. Drugi - świat młodego człowieka, który poprzez uzależnienie od internetu, traci aktywność społeczną, rezygnując z bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami oraz zaniedbując relacje z bliskimi. Mogliśmy przenieść się w oba światy i dokładnie poznać Mikołajka i jego znajomych, którzy bawili się w poszukiwanie skarbów  i … odnaleźli ten najcenniejszy skarb. Okazała się nim przyjaźń! To, czym jest przyjaźń i jak ważna jest w życiu młodego człowieka podkreślano w musicalu nieustannie.

Mamy nadzieję, iż poprzez taką formę odbioru dotrzemy do tych, którzy żyją w „wirtualnym świecie”, tracąc poczucie rzeczywistości, pogarszając tak ważne relacje i kontakty z bliskimi.

To był ciekawy i niezwykle pouczający spektakl, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek i doskonałej muzyki.

Dziękujemy za przeżyte wrażenia!

I.S.  

© Daniel R. Kucharczyk 2018