Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Otwarcie

MRRDnia 6 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie „Miasteczka Ruchu Drogowego”, znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu. Był to długo wyczekiwany moment nie tylko dla pracowników szkoły, ale przede wszystkim dla naszych uczniów. Nowy obiekt będzie wykorzystywany w celach rekreacyjno-zabawowych zarówno podczas zajęć szkolnych, pozalekcyjnych, jak i świetlicowych.

Od kilku tygodni z uwagą śledziliśmy zmiany zachodzące w naszym otoczeniu. Z tygodnia na tydzień powstawały kolejne części obiektu: począwszy od prac pod ziemią po nawierzchnię z kostki, kończąc na zagospodarowaniu miejsca ćwiczeń dla przyszłych rowerzystów czy miejsca zabaw oraz punktu do gry w szachy.

Uroczystość otworzyła Dyrektor Szkoły - pani Beata Myśliwiec, która gorąco przywitała uczniów, całe grono pedagogiczne oraz gości specjalnych: Burmistrza Miasta Lubań – pana Arkadiusza Słowińskiego, Inspektora Nadzoru – pana Czesława Pikułę, Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Martę Stępień oraz Wicedyrektor Szkoły – panią Jadwigę Gruszkę i panią Agnieszkę Stępak-Cybulską. W dalszej cześci Dyrektor Szkoły opowiedziała o inwestycji
i podziękowała panu Burmistrzowi za możliwość przeprowadzenia tak istotnego przedsięwzięcia. Pan Burmistrz podkreślił zaangażowanie pani Dyrektor w realizację działań, związanych z powstaniem nowego obiektu. Oczywiście nie obyło się bez przecięcia wstęgi przez przybyłych gości i przedstawicieli uczniów.

Był to niezwykle podniosły moment dla całej społeczności szkolnej. Otwarcie rozpoczęło się od pięknego „Tańca z flagami” uczennic klas trzecich gimnazjum, co nawiązywało w swej wymowie do Święta Niepodległości Polski i było wyrazem szacunku i miłości do Ojczyzny.

Dalszym etapem uroczystości był pokaz rowerowy uczniów naszej szkoły, który dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych emocji oraz ukazał zasady prawidłowego poruszania się po drodze. W dalszej części dzieci z klas młodszych zaprezentowały przykładowe zabawy na nowym boisku, a zwycięzcy ubiegłorocznego „Turnieju Szachowego” zagrali w szachy.

Tego dnia nasze serce przepełniała radość oraz duma, że współuczestniczymy w tak ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym powstał ten wspaniały obiekt.

I.S.

Na wszystkie zdjęcia zapraszam do naszej galerii.
 

© Daniel R. Kucharczyk 2018