Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

Święta

tuż, tuż ...


Święta Bożego Narodzenia to najbardziej urokliwe i rodzinne święta. Wigilia w polskiej tradycji to dzień wyjątkowy,
 ma własne zwyczaje, tradycje i wiele obrzęd
ów nieodzownie ze sobą powiązanych. To wyjątkowy czas dla rodziny, wszyscy spotykamy się przy jednym stole, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jesteśmy po prostu razem, dlatego nie mogło w naszej szkole zabraknąć bożonarodzeniowych inicjatyw.

Jedną z nich była akcja charytatywna dotycząca chorego Kubusia. W czasie zebrań z rodzicami odbyła się sprzedaż ciast, uzyskana kwota zasiliła konto chłopca, by wspomagać go w walce z chorobą. Przewodniczący wszystkich klas w trakcie Jasełek otrzymali z rąk pani dyrektor Beaty Myśliwiec i opiekuna szkolnego wolontariatu pani Beaty Kazan dyplom
 za zaangażowanie w tę właśnie akcję.

Zaś 12 grudnia byliśmy świadkami przedstawienia – Jasełek. Nasi koledzy pod okiem pani Danuty Janczak, Beaty Kazan i Agnieszki Szwabowicz przygotowali dla nas niezwykłe widowisko, dzięki któremu przenieśliśmy się do Betlejem, gdzie w ubogiej stajence wiele tysięcy lat temu zdarzył się cud. Było i do śmiechu, i na poważnie, a widzowie gromkimi brawami nagrodzili aktorów.

Po południu na przedstawienie i kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód także przeznaczymy na pomoc choremu Kubusiowi, zaprosiliśmy rodziców, emerytów i wszystkich pracowników szkoły. Dźwięk tkliwych kolęd i skocznych pastorałek, zapach choinki, słodki poczęstunek i słowa wypowiedziane przez aktorów spowodowały ,że poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.

„ Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”
Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych
Świąt Bożego Narodzenia.

A.Sz.

Na wszystkie zdjęcia zapraszam do naszej galerii
 

© Daniel R. Kucharczyk 2018