Nasza SzkołaNasza Kadra


Nasi Uczniowie


Banery

 

"Idą święta, nie o SMS-ie,
lecz o kartce pamiętaj"


Uczniowie klas I-III naszej szko
ły wzięli udział w projekcie organizowanym przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg.
 Celem kampanii było zwrócenie uwagi na to, jak ważne są relacje osobiste w rodzinie, wspólne spędzanie czasu wolnego oraz kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Na adres szkoły zostały przesłane, zamówione wcześniej kartki świąteczne, które przekazano wszystkich uczniom klas I-III. Do akcji wysyłania kartek przyłączyli się także uczniowie klas starszych.

Udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej sprawił uczniom wiele radości, a jednocześnie uwrażliwił nasze dzieci na chęć sprawiania innym niespodzianki, zwłaszcza w tak szczególnym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie po wypisaniu świątecznych życzeń oraz odpowiednim zaadresowaniu kartek, udali się na pocztę i wysłali kartki do najbliższych.

Przy okazji tak ważnego wydarzenia dzieci miały możliwość poznania budynku poczty, pracy polskiego urzędnika pocztowego, odkryć drogę pocztówki wysłanej w sposób tradycyjny.

Mamy nadzieję, że zaszczepione w dzieciach tradycje bożonarodzeniowe i obyczaje związane z tymi szczególnymi świętami pozostaną na długo w ich pamięci i będą kultywowane w ich dorosłym życiu. To także doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim rodzicom i pozostałym członkom rodzin o pielęgnowaniu polskich tradycji i obyczajów. Należy pamiętać, że dzieci są doskonałymi obserwatorami i naśladują nas dorosłych.

A.O.
© Daniel R. Kucharczyk 2019