Piłka plażowa
(strefa)

Kolejny sukces w piłce plażowej

Dnia 05.06.18 r. na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu rozegrano mecze finałowe strefy jeleniogórskiej w plażowej piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyły mistrzowskie drużyny z powiatów naszego regionu, a mecze rozgrywano w dwóch grupach.
Drużyna w składzie: Wanessa Szylin, Zuzanna Wieczorek, Kinga Wolreiter, Martyna Halczuk
awansowała do eliminacji wojewódzkich.

Nasze zawodniczki pierwsze mecze rozegrały ze Szkołą Podstawową nr 2 z Bolesławca i Szkołą Podstawową nr 1
z Kamiennej Góry. Udało się! Wygrały i zajęły pierwsze miejsce w grupie. W półfinale trafiły na Szkołę Podstawową
z Janowic Wielkich,  którą również udało się pokonać
– po zaciętych trzech setach, mecz zakończył się wygraną naszych siatkarek.

Dziewczęta udowodniły, że są najlepszą drużyną tego turnieju, ostatecznie wygrywając
z Gimnazjum z Gryfowa w dwóch setach: 15:4 i 15:5.

Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów podczas zawodów wojewódzkich w Strzelinie!

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw w Piłce Plażowej:

1.     miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu

2.     miejsce – Gimnazjum z Gryfowa

3.     miejsce  - Szkoła Podstawowa z Janowic Wielkich

4.     miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 z Bolesławca

5.     miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 z Pieńska, Szkoła Podstawowa nr 1 z Kamiennej Góry.

I.S.