Wyjątkowy kunszt językowy uczennicy lubańskiej Jedynki
podczas zmagań konkursowych z języka niemieckiego

Ten rok szkolny obfitował w językowe sukcesy naszych uczniów.
Niezmiernie cieszy fakt, że nasi uczniowie uczestniczą w tak prestiżowych konkursach i osiągają naprawdę dobre wyniki.
W naszej szkole wyjątkowo uzdolniona językowo jest Małgorzata Brodawka – uczennica klasy VII a.

Siódmoklasistka zaczęła od udziału w III Dolnośląskim Konkursie Języka Niemieckiego
zDolny Ślązaczek – etapu szkolnego i powiatowego. Eliminacje te odbywały się online.
Udział w konkursie na tym szczeblu wymagał wielu przygotowań.
Do finału (części pisemnej) uczennica musiała przeczytać lekturę w języku niemieckim (około 100 stron tekstu i ćwiczeń).

W finale znalazła się wśród 61 uczestników z województwa. Należy zaznaczyć, iż 60% z nich było pochodzenia niemieckiego. Test sprawdzał rozumienie tekstów słuchanych, czytanie ze zrozumieniem, znajomość struktur
gramatyczno-leksykalnych, wiedzę o krajach niemieckich obszaru językowego oraz dość obszerną wypowiedź pisemną.
Niestety, do uzyskania dyplomu finalisty naszej uczennicy zabrakło tylko 1 punktu.

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów językowych!