Szkolny
Konkurs Recytatorski
klas I-III

W dniu 20 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przyroda nas zachwyca”.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 24 uczestników z klas I-III.

Niezwykle trudne zadanie spoczęło w tym dniu na barkach członków jury, bowiem najmłodsi uczniowie naszej szkoły doskonale przygotowali się do konkursu, dzięki czemu sprawili wszystkim odbiorcom niezwykłą „ucztę poetycką”.

Zmagania artystyczne wymagały od młodych artystów - uczestników konkursu odpowiedniego doboru repertuaru, bezbłędnego opanowania tekstu, ciekawej i oryginalnej interpretacji prezentowanego utworu oraz poprawnej dykcji.

Poziom zmagań był bardzo wyrównany, a rywalizacja niezwykle zacięta! Recytatorzy, prezentując swój kunszt artystyczny, potwierdzili swoje umiejętności. Laur zwycięstwa przypadł Aurelii Łyp – uczennicy z klasy Ia,
II miejsce przypadło Viktorii Grzybowskiej z klasy III c, III miejsce – Amelii Amroziak z klasy III a.
Na wyróżnienie zasłużyły także cztery osoby:
Jakub Giezek (I c), Maja Dziędzioła (III d), Sara Smołuch (III d) oraz Maja Sałandyk (I a).

Dziękujemy za piękne promowanie języka ojczystego.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a laureatce życzymy dalszych sukcesów podczas eliminacji powiatowych.

I.S.

Na zdjęcia zapraszamy do naszej galerii.