iiiiooo, iiiiooo, ...

Wizyta trzecioklasistów w Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu

W dniu 15.05.2018 klasa III a wraz z wychowawcą Elżbietą Chilińską odwiedziła Powiatową Straż Pożarną
w Lubaniu. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy strażaka oraz utrwalenie
zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i w miejscu publicznym.

Pracownicy straży pożarnej doskonale przekazali przybyłym informacje o zachowaniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uczniowie z ciekawością wysłuchali sposobu organizowania wyjazdu w sytuacji zgłoszenia zdarzenia. Po pogadance dzieci mogły z bliska obejrzeć zaparkowane w garażu wozy strażackie.
Następnie strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęt niezbędny podczas
akcji ratowniczych. W dalszej części uczestnicy spotkania poznali dokładny opis ubioru i wyposażenie strażaka. Uczniowie przez chwilę mogli również wcielić się w rolę strażaka, siedząc w kabinie wozu strażackiego.

Podczas spotkania najmłodsi uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Chętni mieli okazję przymierzyć strażacki hełm. Uwieńczeniem wizyty był pokaz lania wody z prądownicy
oraz działka wodnego wozu strażackiego. Wrażeń było naprawdę sporo!

Wizyta w tym miejscu spodobała się wszystkim. Wiedza teoretyczna i praktyczna
przekazana naszym uczniom z pewnością przyda się w życiu codziennym.

Dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej za poświęcony czas,
interesujące spotkanie oraz niezapomniane przeżycia.

I.S.