"Drugaki"

na spotkaniu autorskim

Dnia 12 października 2017 roku, uczniowie klasy drugiej mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem, panem Marcinem Pałaszem, autorem popularnego cyklu książek o psie Elfie i wielu innych.
Spotkanie odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Lubaniu.

Pan Marcin opowiadał dzieciom o swojej pasji do pisania i zamiłowaniu do  zwierząt.

W sposób zabawny i humorystyczny udowadniał słuchaczom, że nie potrafi pisać kryminałów ani horrorów.
Na taką literaturę miał zapotrzebowanie. Pisał zatem  i tak wyszła  spod jego pióra książka humorystyczna….
Okazało się ,że po osobistych przeżyciach w tajemniczym domu, pełnym grozy od duchów i zjaw,
udało się autorowi napisać prawdziwy horror o nawiedzonym domu. Szczegóły pan Marcin opisał w swojej najnowszej książce, która wkrótce ukaże się w księgarniach.

Klasa pani Bożeny Kołodziejczak - 2A, sprostała oczekiwaniom, jakie wyznaczyłyśmy dzieciom przy tego rodzaju wizytach. Były zainteresowane opowieściami pisarza, zadawały mądre i przemyślane pytania, skierowane do pana Marcina. Na koniec były prezenty od czytelników - dla czworonoga Elfa kwiaty i czekoladki dla autora.
Pisarz składał podpisy na swoich książkach z dedykacją dla czytelników…

Z tego miejsca pragniemy podziękować organizatorowi spotkania za to, że mogliśmy w nim uczestniczyć
i poznać osobiście znamienitego autora książek dla dzieci.

H.R.

Zdjęcia w naszej galerii