Wizyta w schronisku
dla bezdomnych zwierząt

Kochamy, rozumiemy i pomagamy zwierzętom
- Obchody Światowego Dnia Zwierząt w lubańskiej Jedynce

Uczniowie naszej szkoły kochają wszystkie zwierzęta, a dali tego dowód poprzez akcję zbierania karmy, koców, legowisk oraz innych akcesoriów dla podopiecznych Schroniska w Przylasku.
Dzieci z klasy III a oraz III c aktywnie włączyły się w zbiórkę, wykazując się wielkim sercem i zaangażowaniem.

Obdarowały bezdomne zwierzęta tym, co najlepsze i najbardziej potrzebne przed zimą.
Poprzez takie działanie udowodnili, że nie są obojętni na los bezdomnych zwierząt.

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie tych klas wraz z rodzicami i wychowawczyniami,
panią Joanną Czerwiec oraz Elżbietą Chilińską, udali się do schroniska, by przekazać zgromadzone dary.
Zbiórka miała na celu nie tylko zgromadzenie jedzenia dla zwierząt, które pomoże im przetrwać zimę,
ale również uwrażliwić najmłodszych na potrzeby zwierząt, nauczyć młodych ludzi odpowiedzialnej postawy
wobec nich. Wyjazd był także doskonałą okazją do zwiedzenia tego obiektu oraz poznania warunków
panujących w tym miejscu.

Dziękujemy  rodzicom za życzliwą pomoc w zorganizowaniu akcji, wszystkim darczyńcom za wsparcie
i zaangażowanie, które jest świadectwem wrażliwości na los tych, którzy sami prosić o pomoc nie mogą.

I. S.