Roboty

Zbuduj, zaprogramuj, zapamiętaj! - Zajęcia edukacyjne z robotyki w lubańskiej Jedynce

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy dla naszych uczniów cykl interesujących zajęć z zakresu robotyki. 13 marca i 8 maja br. gościliśmy przedstawicieli firmy GO4Robot sp. z o.o., którzy zajmują się organizacją warsztatów w tym zakresie. Przedsięwzięcie prowadził zgrany zespół realizatorów z ponad 2-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jarek Kałasz i Marek Maj to pełni energii i pasji absolwenci Automatyki i Robotyki Politechniki Poznańskiej. Są założycielami spółki i pomysłodawcami warsztatów, bowiem wszystko zaczęło się od … ich pasji. I to właśnie motorem napędowym GO4Robot jest zespół młodych ludzi, których połączyła wspólna pasja - edukacja najmłodszych.
W czasie spotkań ponad 250 uczniów oswajało się z najnowszymi technologiami poprzez zabawę. Warsztaty prowadzone były w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®. Wszyscy zainteresowani pracowali na robotach o nazwie Mindstorme EV3. Dzieci zapoznały się z funkcjonalnością budowanego robota, konstruowały roboty z ogromnym zaangażowaniem, uczyły się też programowania. Zbuduj! Zaprogramuj! Zapamiętaj! – to hasła, które towarzyszyły całemu spotkaniu.
Ciekawym elementem zajęć było testowanie robotów. To bardzo ważny element, który pozwalał uczestnikom poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.
Warsztaty okazały się nie tylko świetną zabawą, ale też były swoistą zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych oraz treningiem intelektualnym dla naszych uczniów.
Okazuje się, że różnorodne scenariusze zajęć i nowe rozwiązania technologiczne (np. rozszerzona rzeczywistość) potrafiły zainteresować nie tylko „inżynierów”! Zajęcia, prowadzone przez trenerów robotyki, okazały się strzałem w dziesiątkę! Energia prowadzących i ogromne zaangażowanie udzielało się niemal każdemu.
Dziękujemy koordynatorce całego przedsięwziecia – pani Katarzynie Zając za zorganizowanie cyklu spotkań.

K.Z.&I.S.

Na więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii.