Pracownia
Mikołaja

„W pracowni pomocników Świętego Mikołaja” –

zajęcia świetlicowe lubańskiej Jedynki

Dnia 5 grudnia 2017 roku II grupa świetlicowa zamieniła swoją salę w pracownię pomocników Świętego Mikołaja. Dzieci ubrane w biało-czerwone stroje, z charakterystycznymi czapkami na głowie, wcieliły się w rolę pomocników, krzątających się przy przygotowywaniu prezentów.

Najmłodsi w tym dniu wykonali upominki dla swoich bliskich, a to wszystko działo się w miłej atmosferze, przy nastrojowej i świątecznej muzyce oraz słodkim poczęstunku. Zajęcia plastyczno – techniczne, które miały na celu rozwijanie zdolności artystycznych wśród naszych uczniów, zorganizowane zostały z okazji mikołajek. W trakcie spotkania dzieci rozmawiały również o tym, dlaczego warto pomagać i jak okazywać sobie życzliwość na co dzień .

Trzeba zaznaczyć, że najmłodsi uwielbiają tego typu zajęcia, a ich zapał i ogromne zaangażowanie udzieliło się wszystkim.

Z pewnością był to czas wytężonej pracy, dzieci pod opieką pani wychowawczyni Agaty Duchaniuk przygotowywały z pełnym zapałem niezwykle efektowne i nawiązujące do zbliżających się świąt dekoracje.

I.S.