Wizyta policjantów

Pod koniec września przybyli do naszej placówki policjanci lubańskiej drogówki.
Podczas spotkani z przybyłymi gośćmi, dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic
oraz na przejściach dla pieszych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych.
Zajęcia odbywały się nie tylko w szkolnych ławkach, ale też na pobliskim przejściu dla pieszych.

Najmłodsi dowiedzieli się, jak ważna jest ostrożność w takim miejscu i zachowanie zasad bezpieczeństwa.
Następnie policjanci przypomnieli uczestnikom elementarne przepisy ruchu drogowego i omówili zasady obowiązujące zarówno przy dojściu do szkoły, jak i powrocie z niej.
W dalszej części dzieci wysłuchały relacji policjantów z przebiegu ich codziennej służby.
Ta cześć była okazją do dzielenia się spostrzeżeniami i zadawania przybyłym gościom wielu ciekawych pytań.

Poprzez takie zajęcia nasi uczniowie będą z pewnością lepszymi ekspertami w dziedzinie odpowiedniego
i bezpiecznego zachowania się na drodze. Policjantom dziękujemy za przybycie!

I.S.

Wszystkie zdjęcia są w naszej galerii.