Pierwsza
pomoc

Praktyka czyni mistrza – zajęcia pierwszej pomocy wśród grup świetlicowych w lubańskiej „Jedynce”

Zajęcia pierwszej pomocy zapewniają nie tylko dawkę wiedzy teoretycznej, ale także dużo umiejętności praktycznych. Przekonali się o tym mali ratownicy – uczestnicy warsztatów prowadzonych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W dniach 31 października i 6 listopada 2017 roku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Kobylarz – nauczycielkę prowadzącą zajęcia
Koła Ruchu Drogowego oraz uczniów z Klubu Bezpiecznej Jazdy.
Na początku dzieci uważnie wysłuchały tego,
jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem prowadzącej, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz sprzętu medycznego.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc,
może uratować czyjeś życie.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali papierowy telefon do złożenia,
który będzie im służył w dalszym etapie edukacji podczas zajęć lekcyjnych.

I.S.

Zdjęcia w naszej galerii