Święta Majowe

Witaj, majowa jutrzenko! - 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP 1

W naszej szkole dba się o tradycje, kształtuje postawy ważne dla każdego Polaka, a święta majowe są okazją do tego, aby utrwalić w uczniach szacunek do symboli narodowych i przyczynić się do kształtowania patriotycznych postaw.

Dzień 26 kwietnia 2018 roku był wyjątkowy - uczniowie z wszystkich klas zgromadzili się na boisku szkolnym, aby w szczególny sposób zaznaczyć swoją polskość. Społeczność szkolna zgromadziła się przed szkołą, by utworzyć „żywą” flagę Polski. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie ubrani w barwy biało-czerwone uczcili 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nawet najmłodsi uczniowie rozumieli uroczysty charakter chwili i z wielkim przejęciem uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Tego dnia uczniowie podczas lekcji wychowawczych oglądali też prezentacje multimedialne na temat świąt majowych, w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Przez szkolny radiowęzeł płynęły pieśni patriotyczne, które tworzyły swoisty most między historią a współczesnym postrzeganiem narodowości. Podczas przerw czytano fragmenty Konstytucji 3 Maja. W każdej sali i na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki tematyczne, które uświetniły obchody tego patriotycznego święta.

I.S.

Na zdjęcia zapraszamy do naszej galerii.