Igrzyska Młodzieży
im. Wiesława Wajcfelta

W dniach 07-08 czerwca 2018 roku uczestniczyliśmy w Lubańskich Dniach Sportu, które odbywają się corocznie
od wielu lat. Zawody przygotowano na pływalni, hali sportowej oraz stadionie - obiektach sportowych MOSiR
w Lubaniu. W pierwszym dniu igrzysk rozegrano finały w lekkoatletyce, natomiast drugiego dnia - zawody pływackie, zar
ówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych, oraz rozgrywki w grach zespołowych.

Tegoroczne igrzyska odbywały się z zachowaniem elementów iście olimpijskich, nie zabrakło przemarszu reprezentacji szkół lubańskich z tablicami, uroczystego zapalenia znicza czy podniesienia flagi olimpijskiej. Nasza społeczność szkolna wyruszyła już od wczesnych godzin rannych w kierunku stadionu, by dopingować reprezentantom – najlepszym sportowcom lubańskiej Jedynki - podczas eliminacji finałowych. Uczniowie w biało-czerwonych strojach, z flagami, ogromnymi transparentami i niezwykle donośnym dopingiem zaznaczyli swoją obecność na stadionie.

Uroczystość uświetnili również dyrektorzy placówek oświatowych, na ręce których wręczono dyplomy za szczególne osiągnięcia sportowe minionego sezonu 2017/2018. Niezmiernie cieszy nas fakt, że uzyskaliśmy w tym sezonie najlepsze wyniki! W tym roku nagrodami za współzawodnictwo były piłki do gier zespołowych.

W zmaganiach sportowych uczestniczyło ponad 500 uczniów lubańskich szkół podstawowych. Organizatorzy wraz
z nauczycielami wychowania fizycznego rozdali blisko 150 komplet
ów medali, wręczono prawie 400 dyplomów
za uczestnictwo i zaj
ęte miejsca w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. Każdy zawodnik został także nagrodzony słodkim upominkiem oraz wodą.

Dziękujemy!

I.S.

na wszystkie zdjęcia zapraszam do galerii