Dzień
Edukacji
Narodowej

Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez ustanku zdobywa,

ten może być nauczycielem innych.

Konfucjusz

Nauczyciel naszym przyjacielem – apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w SP 1

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie
i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.
I właśnie z tej okazji 13 października 2017 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym przedstawieniu przygotowanym przez uczniów z klasy III A gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Bednarskiej.
Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była grupa z kółka muzycznego
wraz z panem Krzysztofem Kucharczykiem – nauczycielem muzyki.
Artyści poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń
oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.
Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły i przedstawili postać nauczyciela.
Urządzili pokaz mody przeznaczony specjalnie dla nauczycieli.
Nie zabrakło też układów tanecznych w wykonaniu naszych uczniów.
Za tę część akademii odpowiedzialna była pani Henryka Zajączkowska – pedagog szkolny.

Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i kwiatów, przyznania nagród Dyrektora i Burmistrza oraz wyróżnień dla nauczycieli.
Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierowała w stronę grona pedagogicznego Pani Dyrektor, Beata Myśliwiec, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy,
a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Uczniowie swoim występem udowodnili, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa
wraz z dziećmi wiele wspaniałych chwil.
Młodzież doskonale zaprezentowała utwory muzyczne i poetyckie
związane z październikowym świętem. Mamy nadzieję, że wszyscy obecni miło spędzili ten czas, wsłuchując
się w dźwięki muzyki i doskonałe teksty poetyckie oraz wpatrując się w świetnie przygotowane układy taneczne.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

I.S.

Zdjęcia w naszej galerii