Deutsch Wagen Tour w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu

Dnia 27.03.2013r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ‘DEUTSCH WAGEN TOUR’. DWT jest to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego, realizowany pod patronatem Instytutu Goethego i Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy Ambasady Niemiec oraz Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Koordynatorka projektu w naszym regionie - pani Małgorzata Urlich - Kornacka – lektor języka niemieckiego z Instytutu Goethego, została serdecznie powitana przez dyrektora naszego gimnazjum – panią Iwonę Fudalę, a także przez uczniów naszej szkoły. Uczestnicy warsztatów zaśpiewali piosenkę, a następnie nasz gość został poproszony o rozstrzygnięcie konkursu na plakat, przygotowanego wcześniej przez nauczycielki języka niemieckiego – panią Dorotę Zawieję i panią Agnieszkę Janicką, pt. „ Mapa Niemiec wykonana techniką collage”. Najlepsze prace wykonali: Jolanta Pobiedzińska Kl. IIIE, Nikola Krasna Kl. IB, Izabela Ryżewska Kl. IIIC oraz wyróżnienia: Paulina Juncewicz, Katarzyna Jasińska, Monika Łuc, Nina Zawieja, Żaneta Przybylska. Zwycięzcom gratulujemy.
Po całej gamie atrakcji, przyszedł czas na gry i zabawy. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach i pokazały uczniom niekonwencjonalne podejście do nauki języka. Spotkanie z niemieckim przebiegało w atmosferze zabawy i dobrego humoru. Uczniowie chętnie i z pełnym zaangażowaniem brali udział w rozmaitych językowych zadaniach. Było głośno, kolorowo, no i oczywiście wszyscy doskonale bawiliśmy się.
Chyba jasne, że klar!

Mikołaj Kopernik