Światowy Dzień
Rzucania Palenia

W trzeci czwartek listopada 2015r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się happening w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia „Zamień papierosa na kabanosa” w ramach szkolnego projektu klas drugich na temat „Papierosie mam cię w nosie”. W tym dniu gościliśmy panią Wiesławę Jaroszonek- asystenta Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu.

Co się działo….?

1.     Jedliśmy kabanosy zamiast palić papierosy.

2.     Przy stoliku edukacyjnym badaliśmy pojemność płuc spirometrem, mieliśmy okazję zadać wszystkie ważne
i nurtujące nas pytania dotyczące szkodliwości nikotyny,

3.     Budowaliśmy wieżę z pustych paczek po papierosach i liczyliśmy jakie marzenia palaczy poszły z dymem.

4.     Wymyślaliśmy hasła promujące zdrowy styl życia wolny od nałogów, liczyliśmy ile pieniędzy przepala palacz
w ciągu roku,

5.     Nasi koledzy i koleżanki zrobili prezentacje multimedialne, które zostały wyświetlone na korytarzu szkolnym.

6.     W gabinecie wypaliliśmy grupowo papierosa - oczywiście pod nadzorem osób dorosłych
- to było tylko doświadczenie na korytarzu szkolnym zniewoliliśmy papierosa.

Ponadto w szkole uczniowie klasy IIc uczestniczą w programie profilaktyki palenia tytoniu
„Znajdź właściwe rozwiązanie”,
pozostali uczniowie mogli zapoznać się z gazetką przy gabinecie pedagoga szkolnego.

H.Z.

Więcej zdjęć w naszej galerii